Kurumsal

1983'ten beri!

Dürüst ticaret anlayışımızı sürdüreceğimiz nice 41 yıllara!

Akyapı Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ; Ak Mobilya Üretim A.Ş. adıyla 1983 yılında Ankara, Siteler, Kartalcık Sokak’ta Abbas Yalçın KAHRAMAN tarafından kurulmuştur. Başlangıçta üretim ve dekorasyon alanında faaliyet göstermiş ve inşaat, taahhüt ve dekorasyon üzerine yurtiçi ve yurtdışında onlarca projeye imza atmıştır. 1991 yılında firma adı Ak Yapı Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ olarak düzenlenmiş; 2002 yılından itibaren de ağırlıklı olarak mobilya ham malzeme ticaretine yönelinmiştir.

Hakkımızda
30.000 m2 Kapalı Alan!

41 yıllık üretim ve 31 yıllık orman ürünleri tecrübesi!

Bugün Ahşap Bazlı Levha Pazarında; yerli tüm üreticilerle ve Türkiye pazarında satışı bulunan yabancı üretici firmalarla ticaret yürütmektedir. Sunta-suntalam, MDF-MDFlam, dekoratif paneller vb. ve PVC-Tutkal gibi Mobilya-Dekorasyon ürünleri yanısıra; İnşaat sektörüne yönelik Kontra, OSB, Laminat vb. Ahşap bazlı ürün pazarında akla gelebilecek tüm ürünlerin pazarlama ve satışını; hem ürün çeşidi hem de marka (tedarikçi-üretici firma) alternatifleri ile yürütmektedir. Kendi alanında, ham malzeme ticaretinde, Ankara ve İç Anadolu Bölgesi’nin lideri pozisyonundadır.

Akyapı AŞ, 2013 yılında 15.000 m2 kapalı alan üzerine kurulu Akyurt Tesisinin faaliyete geçmesi, 40 yıllık üretim tecrübesi ve 20 yılı aşkın süredir orman ürünleri pazarlama sektöründe, Ankara ve İç Anadolu Bölgesi’nin lider oyuncusu olmanın haklı gururu ile üretim faaliyetlerini güçlendirmiştir. Güçlü üretim ekibi ve yeni makine yatırımları ile Akyurt Tesisi’nde seri imalata uygun Ebatlama, Kenar Bantlama, Delik Delme, CNC İşlem ve Alt Montaj hizmetleri vererek Mobilya Detay Parça ve Komponent üretimine başlamıştır. Kısa sürede üretim kalitesi ve müşteri ve sorun çözme odaklılık bakış açısı sayesinde Ankara ve bölgenin adı geçen projelerinde aranılan üretici çözüm ortağı olmayı başarmıştır.

Bugün gelinen noktada; konut mobilyası, hazır mobilya, okul- yurt mobilyaları, hastane projeleri, kamu projeleri, otel projeleri vb. tüm proje ve ürünler için; dekorasyon kökeninin getirdiği kalite anlayışı, ticari tecrübe, üstün fiziki yapılanma, nitelikli personel istihdamı ve bilgi ağının verdiği özgüven ile hem ham malzeme tedariği hem de üretim ve planlama hizmetleriniz için çözüm ortağınız olmaya hazırdır. Akyapı AŞ, hem oldukça esnek ve çözüm odaklı hizmet anlayışı; hem de ham malzemede en doğru ürüne en doğru fiyat ile yönlendirme becerisi ile Türkiye mobilya ve dekorasyon pazarında kendine has bir yer edinmiştir.

Ahşap sektöründe güçlü itibarımız ile en iyi bildiğimiz işi daha iyi yapmak ve tüm paydaşların refahını artırmak için çalışıyoruz.

Liderlik bir seçimdir... Global markaları bünyesinde buluşturan, profesyonel kadrosu ile kalite çizgisinden ödün vermeden sektöründe tercih edilen lider marka olmak.